BUTCHER'S RE-RUN 09
Arrangør: BUTCHER'S LAB i samarbejde med DGI Storkøbenhavn
OBS:
Der er lukket for elektroniske tilmeldinger, men det er fortsat muligt at tilmelde sig på dagen.
Dato: Lørdag d. 29. august 2009 fra kl. 14 - der er heats hver halve time Sted: Kødbyen, København Pris: Gratis Hvem: For både børn og voksne. Der er to børnegrupper: 3-6 år og 7-10 år Ruten: 5 løberunder á 710 meter med en CrossFit øvelse mellem hver runde for de voksne, og en sjov agilitybane særligt for børnene.
Med BUTCHER'S RE-RUN 09 vil vi sætte fokus på værdien i at træne sin krop helt naturligt uden at pumpe atmosfæren fuld af CO2. CrossFit består af en række funktionelle øvelser dvs. øvelser, du kan overføre direkte til naturlige dagligdagsbevægelser og løft. Til løberuten har vi sammensat et sjovt og overraskende program, hvor alle kan være med. Sidste heat er for de 'hårde drenge'. Kom senest 20 min. før til opvarmning og teknik. Hvert heat varer mellem 20-30 min.
Husk løbesko, sportstøj og væske
Der er mulighed for tilmelding på dagen, men goodiebags er til de forhåndstilmeldte!
Når du tilmelder dig til BUTCHER`S RE-RUN 09 bliver du automatisk og gratis medlem af foreningen BUTCHER`S LABS VENNER og får information om kommende arrangementer.
Se mere om BUTCHER'S LAB på www.butcherslab.dk
Spørgsmål vedr. løbet til catrine@butcherslab.dk
Afbud til msh@dgi.dk
Vi ses til BUTCHER'S RE-RUN 09!
|